Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2021 - Skövde Nöjesarenan

Arrangeras av:     Nöjesarenan Skövde
Telefon: 0500-48 16 00
E-mail: info@nojesarenan.se
Hemsida: www.nojesarenan.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Henström Team Alingsås BC Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Tisdagen den 10 maj 19:00
Adam Johnsson BK Kyrk Skövde Söndagen den 27 mars 13:00
Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Adam Larsson Team Mariestad BK Tisdagen den 10 maj 19:00
Albin Lindberg BK Oden Falköping Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Albin Wahlström Marbodals BS Tisdagen den 3 maj 19:00
Lördagen den 21 maj 10:00
Söndagen den 22 maj 13:00 Sista start
Alexander Holm Team Alingsås BC Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Alexander Larsson Team Pergamon BC Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Tisdagen den 3 maj 19:00
Alexander Lund BK Gärdet Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Söndagen den 1 maj 13:00
Torsdagen den 19 maj 19:00
Alexander Tigerstrand Team Clan BK Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Alfred Odbert BK Nobel Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Alice Lindqvist BK Merci Tisdagen den 10 maj 10:00
Alida Molander Team X-Calibur BK Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Tisdagen den 3 maj 19:00
Anders Wallin BK Wik Lördagen den 21 maj 10:00
Angelica Lovrencic Team Mariestad BK Söndagen den 1 maj 13:00
Annika Hulén Götene BK Tisdagen den 3 maj 19:00
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Anton Andersson IS Göta Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Anton Ekman Team Pergamon BC Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Tisdagen den 10 maj 19:00
Anton Elofsson Team Pergamon BC Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Axel Wallin BK Wik Lördagen den 21 maj 10:00
Bengt Bäcklund BK Taifun Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Tisdagen den 3 maj 19:00
Birgita Svensson BK Kyrk Skövde Söndagen den 27 mars 13:00
Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Söndagen den 1 maj 13:00
Casper Gripenwald Skövde AIK BK Söndagen den 27 mars 13:00
Christoffer Ivarsson Team Mariestad BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Söndagen den 22 maj 13:00 Sista start
Conny Westh BK 64 Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Daniel Blom Marbodals BS Söndagen den 22 maj 13:00 Sista start
Daniel Forsberg Mörlanda BS Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Daniel Jacobsson BK 64 Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Tisdagen den 10 maj 19:00
Dave Bjärsmyr Mörlanda BS Söndagen den 1 maj 13:00
David Hermansson BK Oden Falköping Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Dennis Karlsson Team Alingsås BC Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Eddie Fredriksson Skövde AIK BK Tisdagen den 10 maj 19:00
Elias Rickardsson Skövde AIK BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Elliot Moulin Team Baltzar BC Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Elsa Odbert BK Nobel Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Tisdagen den 10 maj 19:00
Emelie Hjorth Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 21 maj 10:00
Emil Billman BK Oden Falköping Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Emil Fahlén BK Dunder Lördagen den 21 maj 10:00
Emil Karlsson Team Alingsås BC Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Tisdagen den 10 maj 19:00
Erik Andersson BK Oden Falköping Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Erik Fahlén BK Dunder Lördagen den 21 maj 10:00
Erik Larsson Team Eldklotet BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Erik Åström BK 64 Söndagen den 1 maj 13:00
Eva Andersson BK Skrufscha Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Lördagen den 21 maj 10:00
Felix Hallberg Skövde AIK BK Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Lördagen den 21 maj 13:00
Fia Berkland Kungälvs BK Torsdagen den 19 maj 19:00
Fredrik Tengelin BK Wik Tisdagen den 3 maj 19:00
Lördagen den 21 maj 10:00
Glenn Holmén Mörlanda BS Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Söndagen den 1 maj 13:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Söndagen den 17 april 13:00 (Påskdagen)
Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Hanna Larsson BK Högland Tisdagen den 10 maj 10:00
Helena Carlsson Team X-Calibur BK Tisdagen den 10 maj 19:00
Henrik Bjärsmyr Mörlanda BS Söndagen den 1 maj 13:00
Henrik Johansson BK Pondus Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Tisdagen den 3 maj 19:00
Hugo Caprin BF Solängen Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Hugo Fjällborg BK Oden Falköping Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Håkan Andersson Vänersborgs BS Lördagen den 21 maj 13:00
Söndagen den 22 maj 13:00 Sista start
Isac Andersson BK Håvås Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Lördagen den 21 maj 13:00
Jan Sunnercrantz BK Lidex Lördagen den 21 maj 13:00
Jesper Pettersson Team Alingsås BC Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Tisdagen den 10 maj 19:00
Jessica Nilsson BK Skrufscha Tisdagen den 3 maj 19:00
Johan Jacobsson BK 64 Tisdagen den 10 maj 19:00
Johan Leijon Team Mariestad BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Johannes Tigerstrand Team Clan BK Tisdagen den 10 maj 10:00
Jonathan Hallberg Team Clan BK Söndagen den 17 april 13:00 (Påskdagen)
Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Jonathan Jacobsson BK 64 Tisdagen den 10 maj 19:00
Söndagen den 22 maj 13:00 Sista start
Juhani Ojala Team Mariestad BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Jörgen Fredriksson Skövde AIK BK Tisdagen den 10 maj 19:00
Kajsa Samuelsson Team Mariestad BK Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Karin Roth Götene BK Tisdagen den 3 maj 19:00
Kevin Lindbladh Team Clan BK Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Kevin Melin AIK BK Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Kevin Stenegärd Stånga IF Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Kim Karlsson Team Mariestad BK Söndagen den 1 maj 13:00
Torsdagen den 19 maj 19:00
Klas Thunberg BK Trix Tisdagen den 10 maj 19:00
Lars Pejstrup Team Mariestad BK Torsdagen den 19 maj 19:00
Lena Gardthman BK 64 Söndagen den 27 mars 13:00
Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Lennart Johansson BK Oden Falköping Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Lennart Nyman LC 17 BK Kristinehamn Tisdagen den 10 maj 19:00
Lina Hamberg Uppsala BC 90 Söndagen den 17 april 13:00 (Påskdagen)
Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Linus Jonasson BK Wik Lördagen den 21 maj 13:00
Söndagen den 22 maj 13:00 Sista start
Lucas Ahlin BK Oden Falköping Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Lucas Nybacka Team Baltzar BC Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Madeleine Andersson Baloo BT Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Lördagen den 21 maj 10:00
Magnus Arvidsson Team Mariestad BK Tisdagen den 10 maj 19:00
Manuu Phokaeu BK Kyrk Skövde Lördagen den 21 maj 13:00
Marcus Fransson BK Skrufscha Tisdagen den 3 maj 19:00
Markus Hilmersson Team Baltzar BC Söndagen den 1 maj 13:00
Mathias Jonasson Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 21 maj 10:00
Mats Andersson BK Taifun Söndagen den 1 maj 13:00
Mats Hulén Götene BK Söndagen den 1 maj 13:00
Mats Larsson BK Kyrk Skövde Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Mattias Ahlin BK Oden Falköping Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Mattias Antonsson BK Gärdet Söndagen den 1 maj 13:00
Mikael Jönsson BK Kyrk Skövde Torsdagen den 19 maj 19:00
Lördagen den 21 maj 13:00
Mikael Karlsson Falköpings AIK BK Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Söndagen den 1 maj 13:00
Torsdagen den 19 maj 19:00
Monika Smedberg BK Kyrk Skövde Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Morgan Tellander BK Håvås Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Nenita Larsson BK Kyrk Skövde Lördagen den 21 maj 10:00
Neo Bjärsmyr Mörlanda BS Söndagen den 1 maj 13:00
Nicklas Odbert BK Nobel Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Niklas Karlsson Team Baltzar BC Söndagen den 1 maj 13:00
Nils Westh BK 64 Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Noel Haglund Torgersen BK Skrufscha Torsdagen den 19 maj 19:00
Olof Abrahamson Falköpings AIK BK Torsdagen den 19 maj 19:00
Oscar Svensson Varta BK Tisdagen den 10 maj 10:00
Patrik Jesslén BK Taifun Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Per Bergqvist Team Mariestad BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Tisdagen den 3 maj 19:00
Torsdagen den 19 maj 19:00
Peter Hellström BK Pondus Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Tisdagen den 3 maj 19:00
Tisdagen den 10 maj 10:00
Peter Klahr BK Gärdet Söndagen den 1 maj 13:00
Pontus Andersson Team Clan BK Söndagen den 17 april 13:00 (Påskdagen)
Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Pontus Falkhäll Team Pergamon BC Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Pontus Sunnercrantz BK Wik Lördagen den 21 maj 13:00
Pär Fahlén BK Dunder Lördagen den 21 maj 10:00
Ralph Gardthman BK 64 Söndagen den 27 mars 13:00
Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Rickard Karlsson Götene BK Tisdagen den 3 maj 19:00
Robert Broo Team Mariestad BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Robert Steén BK Skrufscha Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Lördagen den 21 maj 10:00
Robin Ilhammar Team Clan BK Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Robin Jacobsson BK 64 Söndagen den 22 maj 13:00 Sista start
Robin Skans Team Alingsås BC Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Roger Abrahamsson Falköpings AIK BK Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Roger Antonsson BK 64 Söndagen den 1 maj 13:00
Roger Westman BK Kyrk Skövde Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Sara Zachrisson BK Alley Team Lördagen den 21 maj 10:00
Sebastian Dempwolf Holm BK Ös På Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Simon Andersson Olofströms BS Tisdagen den 10 maj 10:00
Simon Johansson Team Värnamo BC Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Simon Norrman Forsheda BK Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Tisdagen den 3 maj 19:00
Tisdagen den 10 maj 19:00
Sten-Åke Antonsson BK 64 Söndagen den 1 maj 13:00
Tisdagen den 3 maj 19:00
Tisdagen den 10 maj 19:00
Stig-Olof Thorin Team Mariestad BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Susanne Johansson BK Oden Falköping Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Susanne Jonasson BK Alley Team Lördagen den 21 maj 13:00
Söndagen den 22 maj 13:00 Sista start
Susanne Zakrisson BK Alley Team Lördagen den 21 maj 13:00
Theo Stéen BKF Falkenberg Tisdagen den 10 maj 10:00
Tisdagen den 10 maj 13:00
Thomas Grankvist LC 17 BK Kristinehamn Tisdagen den 10 maj 19:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Timmie Ahl Team Pergamon BC Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Tisdagen den 10 maj 19:00
Tomas Andersson Jönköpings BS/Boys Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Tomas Sjöberg Skövde AIK BK Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Tomi Rautio Klotrullarnas BK Söndagen den 1 maj 13:00
Tommy Andersen Jönköpings Kägelklubb Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Tommy Karlsson BK Wik Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Torsdagen den 19 maj 19:00
Lördagen den 21 maj 10:00
Tore Torgersen BK Skrufscha Torsdagen den 19 maj 19:00
Ulf Abrahamsson Falköpings AIK BK Söndagen den 1 maj 13:00
Ulf Forsmark Team Mariestad BK Torsdagen den 14 april 19:00 (Skärtorsdag)
Tisdagen den 3 maj 19:00
Ulf Råå Kungälvs BK Torsdagen den 19 maj 19:00
Ulrika Heuvelman BK Team Obelix Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Vesa Rontti IKW/Köping BK Fredagen den 15 april 13:00 (Långfredag)
Victor Lindberg BK Oden Falköping Torsdagen den 19 maj 19:00
Victoria Andersson Baloo BT Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
Lördagen den 21 maj 10:00
Ville Jesslén BK Taifun Måndagen den 18 april 13:00 (Annandag Påsk)
William Svensson BK Kaskad Söndagen den 17 april 13:00 (Påskdagen)
Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)
Åse Johansson BK Kyrk Skövde Söndagen den 17 april 16:00 (Påskdagen)

TOTALT: 159 SPELARE