Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2022 - Vänersborg

Arrangeras av:     Vänersborgs bowling & bistro
Telefon: 0521-176 54
E-mail: vbgbowlingbistro@gmail.com
Hemsida: www.vbgbowlingbistro.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Aarne Tukki BK Joker Söndagen den 6 november 11:00
Adam Andersson Team Pergamon BC Lördagen den 12 november 14:00
Adam Henström Team Alingsås BC Tisdagen den 4 oktober 19:00
Onsdagen den 9 november 19:00
Adam Larsson Team Mariestad BK Lördagen den 5 november 14:00
Albin Lindberg BK Oden Falköping Lördagen den 8 oktober 11:00
Albin Wahlström Marbodals BS Lördagen den 12 november 11:00
Alex Ghermanescu Hjo Bowlingklubb Lördagen den 12 november 11:00
Alexander Lund BK Gärdet Lördagen den 8 oktober 11:00
Alexsander Flodin BF Solängen Söndagen den 6 november 11:00
Alfred Odbert BK Nobel Söndagen den 13 november 11:00
Alida Molander Team X-Calibur BK Tisdagen den 8 november 19:00
Anders Magnhammar Örgryte IS BF Söndagen den 9 oktober 11:00
Anders Wallin BK Wik Lördagen den 12 november 11:00
Angelica Lovrencic Team Mariestad BK Söndagen den 6 november 11:00
Annika Hulén Götene BK Onsdagen den 9 november 19:00
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Tisdagen den 4 oktober 19:00
Onsdagen den 9 november 19:00
Anton Ekman Team Pergamon BC Onsdagen den 28 september 19:00
Anton Elofsson Team Pergamon BC Söndagen den 13 november 11:00
Arne Moberg Team Alingsås BC Onsdagen den 28 september 19:00
Axel Wallin BK Wik Lördagen den 12 november 11:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Torsdagen den 6 oktober 19:00
Bertil Brogeland Trollhättan Dolphins BK Tisdagen den 1 november 19:00
Tisdagen den 8 november 19:00
Bertil Rydén Trollhättan Dolphins BK Tisdagen den 1 november 19:00
Torsdagen den 10 november 19:00
Bertil Tinnberg Team Alingsås BC Lördagen den 5 november 14:00
Birgita Svensson BK Kyrk Skövde Söndagen den 13 november 11:00
Bo Elefant Trollhättan Dolphins BK Tisdagen den 1 november 19:00
Tisdagen den 8 november 19:00
Bo Johansson Vänersborgs BS Torsdagen den 10 november 19:00
Bonny Lilja Hönö BK Tisdagen den 1 november 19:00
Charlotta Olsen BK Team Trollhättan Tisdagen den 1 november 19:00
Christer Petersson IK Sterling Lördagen den 12 november 14:00
Christian Fogelberg Marbodals BS Lördagen den 5 november 11:00
Christian Larsson BK Lidex Lördagen den 5 november 14:00
Christian Nilsson BK Skrufscha Torsdagen den 6 oktober 19:00
Christoffer Ivarsson Team Mariestad BK Onsdagen den 9 november 19:00
Claes Norberg Götene BK Onsdagen den 28 september 19:00
Conny Aronsson Mörlanda BS Lördagen den 12 november 11:00
Daniel Berglöv BK Håvås Söndagen den 6 november 11:00
Daniel Blom Marbodals BS Lördagen den 5 november 11:00
Daniel Forsberg Mörlanda BS Lördagen den 12 november 11:00
Daniel Jacobsson BK 64 Lördagen den 12 november 14:00
David Hermansson BK Oden Falköping Söndagen den 6 november 11:00
Torsdagen den 10 november 19:00
Dennis Karlsson Team Alingsås BC Söndagen den 2 oktober 11:00
Dennis Lindblom BK Håvås Torsdagen den 6 oktober 19:00
Tisdagen den 1 november 19:00
Torsdagen den 10 november 19:00
Eddie Fredriksson Skövde AIK BK Lördagen den 12 november 14:00
Elias Rickardsson Skövde AIK BK Lördagen den 12 november 11:00
Elsa Odbert BK Nobel Söndagen den 13 november 11:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Söndagen den 2 oktober 11:00
Lördagen den 12 november 11:00
Emelie Hjorth Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 5 november 11:00
Emil Karlsson Team Alingsås BC Söndagen den 2 oktober 11:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Söndagen den 6 november 11:00
Erik Kilander Ytterby BK Lördagen den 1 oktober 11:00
Lördagen den 1 oktober 14:00
Erik Larsson Team Eldklotet BK Onsdagen den 2 november 19:00
Eva Andersson BK Skrufscha Onsdagen den 28 september 19:00
Onsdagen den 9 november 19:00
Felix Brogeland Trollhättan Dolphins BK Tisdagen den 1 november 19:00
Felix Hallberg Skövde AIK BK Lördagen den 5 november 11:00
Fia Berkland Kungälvs BK Onsdagen den 2 november 19:00
Filip Malmer Marbodals BS Lördagen den 5 november 11:00
Fredrik Tengelin BK Wik Söndagen den 2 oktober 11:00
Gary Lång Borås GIF BK Söndagen den 9 oktober 11:00
Glenn Holmén Mörlanda BS Lördagen den 12 november 11:00
Göran Larsson Trollhättan Dolphins BK Tisdagen den 1 november 19:00
Söndagen den 13 november 11:00
Gösta Samuelsson Vänersborgs BS Torsdagen den 10 november 19:00
Hampus Nilsson BKF Falkenberg Söndagen den 6 november 11:00
Hendrick Jonasson Eksjö BK/EBOK Lördagen den 5 november 11:00
Lördagen den 5 november 14:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 5 november 11:00
Henrik Johansson BK Pondus Onsdagen den 2 november 19:00
Henrik Linder Trollhättan Dolphins BK Tisdagen den 4 oktober 19:00
Hugo Caprin BF Solängen Söndagen den 13 november 11:00
Hugo Fjällborg BK Oden Falköping Lördagen den 8 oktober 11:00
Håkan Andersson Vänersborgs BS Tisdagen den 4 oktober 19:00
Isac Andersson BK Skrufscha Lördagen den 1 oktober 11:00
Söndagen den 6 november 11:00
Söndagen den 13 november 11:00
Jan Niskanen BK Joker Söndagen den 6 november 11:00
Tisdagen den 8 november 19:00
Jan Sunnercrantz BK Lidex Söndagen den 9 oktober 11:00
Jesper Johansson Hönö BK Tisdagen den 1 november 19:00
Jesper Karlsson Vänersborgs BS Onsdagen den 28 september 19:00
Lördagen den 1 oktober 11:00
Onsdagen den 9 november 19:00
Jesper Pettersson Team Alingsås BC Onsdagen den 2 november 19:00
Lördagen den 12 november 14:00
Jessica Magnhammar Örgryte IS BF Söndagen den 9 oktober 11:00
Jessica Nilsson BK Skrufscha Torsdagen den 6 oktober 19:00
Joakim Fritzon BK Oden Falköping Lördagen den 12 november 11:00
Joakim Wetterstrand Marbodals BS Lördagen den 5 november 11:00
Johan Jacobsson BK 64 Lördagen den 12 november 14:00
Johan Leijon Team Mariestad BK Lördagen den 5 november 14:00
Johan Tinnberg för. The Golden Bowlers Lördagen den 5 november 14:00
Johanna Borgström Hönö BK Tisdagen den 1 november 19:00
Johanna Kilander Ytterby BK Lördagen den 1 oktober 11:00
Lördagen den 1 oktober 14:00
Jonas Kilsmark BK Skrufscha Onsdagen den 2 november 19:00
Jonatan Samuelsson Ungerman Ytterby BK Söndagen den 9 oktober 11:00
Jonathan Jacobsson BK 64 Lördagen den 12 november 14:00
Jonathan Svensson IK Sterling Lördagen den 12 november 14:00
Jonathan Tellander BK Håvås Torsdagen den 10 november 19:00
Jonny Fritzon Falköpings AIK BK Lördagen den 12 november 11:00
Josefin Andersson BK Oden Falköping Lördagen den 5 november 11:00
Jörgen Fredriksson Skövde AIK BK Lördagen den 12 november 14:00
Jörgen Rosén BK Håvås Tisdagen den 1 november 19:00
Jørn Andre Ålgårdstad BK Skrufscha Söndagen den 9 oktober 11:00
Kajsa Samuelsson Team Mariestad BK Lördagen den 12 november 14:00
Karin Roth Götene BK Söndagen den 6 november 11:00
Karl-Anders Svensson Vänersborgs BS Söndagen den 13 november 11:00
Kenneth Hermansen BK Skrufscha Lördagen den 5 november 14:00
Kenneth Ådefjäll Trollhättan Dolphins BK Tisdagen den 4 oktober 19:00
Tisdagen den 1 november 19:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Lördagen den 5 november 11:00
Kim Karlsson Team Mariestad BK Söndagen den 6 november 11:00
Kim Nörgaard BK Wik Lördagen den 12 november 11:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Lördagen den 5 november 11:00
Lars-Åke Gustafsson Vänersborgs BS Torsdagen den 10 november 19:00
Leif Karlsson Vänersborgs BS Torsdagen den 10 november 19:00
Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK Lördagen den 1 oktober 11:00
Lördagen den 1 oktober 14:00
Söndagen den 9 oktober 11:00
Linus Jonasson BK Wik Söndagen den 13 november 11:00
Linus Lennartsson Vara BK Onsdagen den 2 november 19:00
Lucas Ahlin BK Oden Falköping Lördagen den 8 oktober 11:00
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Lördagen den 8 oktober 11:00
Lucas Hall BF Solängen Lördagen den 1 oktober 11:00
Lördagen den 8 oktober 11:00
Söndagen den 6 november 11:00
Madeleine Andersson Baloo BT Onsdagen den 28 september 19:00
Onsdagen den 9 november 19:00
Magnus Arvidsson Team Mariestad BK Lördagen den 1 oktober 14:00
Lördagen den 5 november 14:00
Makis Manthos Marbodals BS Lördagen den 5 november 11:00
Marcus Fogelberg Marbodals BS Lördagen den 5 november 11:00
Marcus Fransson BK Skrufscha Onsdagen den 28 september 19:00
Torsdagen den 6 oktober 19:00
Onsdagen den 9 november 19:00
Marcus Sjöberg BK Håvås Onsdagen den 9 november 19:00
Torsdagen den 10 november 19:00
Marie Larsson Örgryte IS BF Onsdagen den 2 november 19:00
Mathias Ulfhielm BK Virveln Onsdagen den 9 november 19:00
Mats Hulén Götene BK Söndagen den 13 november 11:00
Mats Knutsson BK Kyrk Skövde Lördagen den 5 november 14:00
Mattias Ahlin BK Oden Falköping Lördagen den 8 oktober 11:00
Mikael Karlsson Falköpings AIK BK Onsdagen den 28 september 19:00
Monika Smedberg BK Kyrk Skövde Lördagen den 5 november 14:00
Morgan Tellander BK Håvås Torsdagen den 10 november 19:00
Nicklas Odbert BK Nobel Söndagen den 13 november 11:00
Niklas Hallberg BK Astoria Lördagen den 8 oktober 11:00
Söndagen den 6 november 11:00
Noa Lindholm Vänersborgs BS Torsdagen den 6 oktober 19:00
Noel Haglund Torgersen BK Skrufscha Onsdagen den 28 september 19:00
Olivia Malmer BK Oden Falköping Lördagen den 5 november 11:00
Olle Kühl BK Lidex Lördagen den 5 november 14:00
Olle Rasmussen Team Mariestad BK Onsdagen den 9 november 19:00
Olle Svensson IK Sterling Lördagen den 12 november 14:00
Olof Abrahamson Falköpings AIK BK Lördagen den 8 oktober 11:00
Patrik Wester BK Wik Onsdagen den 9 november 19:00
Per-Erik Arnstål BK Oden Falköping Torsdagen den 10 november 19:00
Per-Olof Claesson BK Lidex Lördagen den 5 november 14:00
Peter Hellström BK Pondus Onsdagen den 2 november 19:00
Pontus Sunnercrantz BK Wik Söndagen den 9 oktober 11:00
Rasmus Olsson Team Eldklotet BK Onsdagen den 2 november 19:00
Richard Ohlén Örgryte IS BF Lördagen den 12 november 14:00
Robert Broo Team Mariestad BK Lördagen den 12 november 11:00
Robert Steén BK Skrufscha Onsdagen den 28 september 19:00
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Onsdagen den 9 november 19:00
Robert Stålcrona BK Virveln Onsdagen den 9 november 19:00
Robin Hultsten BK Kaskad Söndagen den 2 oktober 11:00
Robin Jacobsson BK 64 Lördagen den 12 november 14:00
Robin Skans Team Alingsås BC Lördagen den 12 november 14:00
Roger Abrahamsson Falköpings AIK BK Lördagen den 8 oktober 11:00
Lördagen den 12 november 11:00
Roger Samuelsson Ytterby BK Söndagen den 9 oktober 11:00
Roy Mowitz BK Håvås Söndagen den 6 november 11:00
Sami Backman Trollhättan Dolphins BK Onsdagen den 28 september 19:00
Sara Zachrisson BK Alley Team Söndagen den 2 oktober 11:00
Sebastian Dempwolf Holm BK Ös På Lördagen den 5 november 11:00
Simon Andersson BK Oden Falköping Söndagen den 6 november 11:00
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Lördagen den 8 oktober 11:00
Söndagen den 13 november 11:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Lördagen den 5 november 14:00
Stig Solberg Vänersborgs BS Torsdagen den 10 november 19:00
Susanne Jonasson BK Alley Team Söndagen den 13 november 11:00
Susanne Zakrisson BK Alley Team Söndagen den 9 oktober 11:00
Lördagen den 5 november 14:00
Thomas Helander BK Oden Falköping Söndagen den 13 november 11:00
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Lördagen den 12 november 11:00
Thomas Karlberg BK Skrufscha Lördagen den 1 oktober 11:00
Thomas Ohlén Ytterby BK Lördagen den 12 november 14:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Lördagen den 8 oktober 11:00
Timmie Ahl Team Pergamon BC Onsdagen den 28 september 19:00
Lördagen den 1 oktober 11:00
Lördagen den 5 november 11:00
Timmy Carlsson Örgryte IS BF Onsdagen den 28 september 19:00
Tobias Beijbom BK Oden Falköping Torsdagen den 10 november 19:00
Tobias Fransson Larønningen Norge Söndagen den 9 oktober 11:00
Tomas Karlsson Vänersborgs BS Lördagen den 1 oktober 11:00
Lördagen den 8 oktober 11:00
Torsdagen den 10 november 19:00
Tommy Björndahl IFK Göteborg Bowling Herr Tisdagen den 4 oktober 19:00
Tony Karlsson BK Skrufscha Tisdagen den 4 oktober 19:00
Onsdagen den 2 november 19:00
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen Tisdagen den 1 november 19:00
Tore Torgersen BK Skrufscha Lördagen den 1 oktober 11:00
Onsdagen den 2 november 19:00
Söndagen den 13 november 11:00
Truls Johannesson Stenungsunds BC Onsdagen den 2 november 19:00
Ulf Råå Kungälvs BK Onsdagen den 2 november 19:00
Onsdagen den 9 november 19:00
Victor Lindberg BK Oden Falköping Lördagen den 8 oktober 11:00
Victoria Andersson Baloo BT Onsdagen den 28 september 19:00
Onsdagen den 9 november 19:00
Viktor Albihn BKF Falkenberg Söndagen den 6 november 11:00
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde Torsdagen den 10 november 19:00
Wilhelm Hulén Götene BK Söndagen den 13 november 11:00
Wille Wahlström Baloo BT Onsdagen den 28 september 19:00
Onsdagen den 2 november 19:00
William Karlsson Vänersborgs BS Torsdagen den 10 november 19:00
William Olsson Team Mariestad BK Onsdagen den 2 november 19:00
William Tigerberg BK Wik Lördagen den 12 november 11:00
Wilma Wänman Baloo BT Onsdagen den 28 september 19:00
Onsdagen den 2 november 19:00

TOTALT: 186 SPELARE